Osiągnięcia klubowe w 2019 roku

LEKKA ATLETYKA

Halowe Mistrzostwa Śląska U18, U20 I SENIORÓW 26.01. 2019 r. w Ostrawie – 10 medali (4 złote, 2 srebrne, 2 brązowe)

1 miejsce Pyka Milena                       2000m U20               
1 miejsce Nowak Barbara                  kula 4kg U20 

1 miejsce Jakub Olszyński                 kula 5kg U18

1 miejsce Jakub Dzik                          kula 7,26kg sen.         

2 miejsce Porębska Karolina             1000m U20

2 miejsce Korzuch Julia                      300m sen.

2 miejsce Wyderka Izabela                kula 3kg U18

2 miejsce Mazurek Aleksandra          kula 4kg U20

3 miejsce Głowacka Emilia                600m juU18

3 miejsce Chełczyński Norbert          w dal sen.

Halowe Mistrzostwa Polski U18 i U20 8-10.02.2019r. w Toruniu – 2 srebrne medale

Milena Pyka                           3000m U20
Barbara Nowak                      pchnięcie kulą 4kg U20

5 miejsce Karoliny Porębskiej 1000m U18

9 miejsce Aleksandra Mazurek pchnięcie kulą 4kg U20
11 miejsce Emilia Głowacka 600m U18
15 miejsce Jakub Olszyński kula 5kg U18

 

Mistrzostw Śląska w biegach przełajowych 10.03.2019 r. w Mysłowicach – 5 medali (2 złote, 3 srebrne)
1 miejsce Pyka Milena                       4km  U20
1 miejsce Jurewicz Piotr                     3km  U16
2 miejsce Dzierżek Oliwia                 1km  U14
2 miejsce Malina Rozalia                  2km  U16

2 miejsce Bartosz Kubiak                   1km U14

 

Halowe Mistrzostwa Śląska Młodzików i Dzieci 23-24.03.2019 r. w Brzeszczach – 10 medali (4 złote, 2 srebrne, 4 brązowe)

1 miejsce Stawowy Mateusz             w dal     U12       

1 miejsce Wieczorek Jan                   w dal     U16       

1 miejsce Skrzekowska Zuzanna        pchnięcie kulą U16       

1 miejsce Jatkowska Weronika          pchnięcie kulą U12       

2 miejsce Kubiak Bartosz                   w dal  U12       

2 miejsce Wieczorek Jan                   60m  U16       

3 miejsce Mikuła Adam                     60m  U14       

3 miejsce Giovanni Giampietro         pchnięcie kulą U16       

3 miejsce Hajduk Seweryn                 60m  U16       

3 miejsce Cichy Laura                        60m U16       

Mistrzostwach Polski w biegach przełajowych U 18, U 20 i Seniorów 24.03.2019 r. w Olszynie – 1 srebrny medal oraz nominacja Mileny Pyki na Mistrzostwa Świata w biegach przełajowych

Milena Pyka zdobyła srebrny medal w biegu na 2km U20

Porębska Karolina 12 miejsce 2km U18
Krasowska Kamila 14 miejsce 4km U20

Mistrzostwa Śląska U18 i U20 i Seniorów 25-26.05.2019 r. w Bielsku – Białej – 11 medali (7 złotych, 2 srebrne, 2 brązowe)
1 miejsce Karolina Porębska 800m U18
1 miejsce Karolina Porębska 400m U18
1 miejsce Barbara Nowak kula 4kg U20

1 miejsce Barbara Nowak dysk 1kg U20

1 miejsce Jakub Olszyński kula 5kg U18

1 miejsce Jakub Dzik kula 7.26kg sen.
1 miejsce Milena Pyka 2000prz U20

2 miejsce Kinga Kielar kula 3kg U18

2 miejsce Jakub Dzik dysk 2kg sen.
3 miejsce Karolina Kwapisz 2000prz. U20

3 miejsce Izabela Wyderka kula 3kg U18

 

Mistrzostwa Polski U16, U18 i U20 w sztafetach 8-9.06.2019 r. w Krakowie

5 miejsce sztafeta 4x100m U16

 

Mistrzostwa Śląska U16 9.06.2019 r. w Częstochowie – 16 medali (5 złotych, 6 srebrnych, 5 brązowych)

1 miejsce Gnida Magdalena              dysk 0,75kg

1 miejsce Skrzekowska Zuzanna        kula 3kg

1 miejsce Hajduk Seweryn                 100m

1 miejsce Mleczek Piotr                     300m 37,42

1 miejsce                                           sztafeta4x100m M

2 miejsce Banik Szymon                    młot 5kg

2 miejsce Szczyrba Aleksandra          dysk 0,75kg

2 miejsce Szczyrba Aleksandra          oszczep 500g

2 miejsce Cichy Laura                                   100m

2 miejsce                                           sztafeta 4x100K

2 miejsce Malina Rozalia                  2000m

3 miejsce Stroińska Zofia                  200m ppł

3 miejsce Oziębło Wanessa              dysk 0,75kg

3 miejsce Kłusek Sebastian               dysk 1kg

3 miejsce Oziębło Wanessa              oszczep 500g

3 miejsce Wieczorek Jan                   w dal

Mistrzostwa Śląska U12 i U14 19.06.2019 r. w Rudzie Śląskiej – 5 medali (2 złote, 4 srebrne, 2 brązowe)

1 miejsce Mateusz Stawowy             wzwyż

1 miejsce Weronika Jatkowska         pchnięcie kulą

2 miejsce Dawid Roter                      600m

2 miejsce                                           sztafeta 4x100K

2 miejsce                                           sztafeta 4x100M

2 miejsce Bartosz Kubiak                   skok w dal u12

3 miejsce Zuzanna Kazimierczyk       100m

3 miejsce Bartosz Kubiak                   wzwyż

 

Mistrzostwa Polski U23 30-1.07.2019 r. w Lublinie – 1 brązowy medal

Jakub Dzik – pchnięcie kulą

 

Mistrzostwa Polski U20 3-5.07.2019 r. w Raciborzu – 2 medale (1srebrny, 1 brązowy) Barbary Nowak
Srebrny medal                        pchnięcie kulą 4kg – 14,37
Brązowy medal                       rzut dyskiem 1kg – 41,51
Wyniki naszych pozostałych reprezentantów :
6 miejsce Milena Pyka           3000m
7 miejsce Milena Pyka           1500m

8 miejsce Aleksandra Mazurek rzut dyskiem 1kg
10 miejsce Aleksandra Mazurek rzut oszczepem 600g
12 miejsce Karolina Kwapisz 2000prz

 

Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży (Mistrzostwa Polski U18) 10-12.07.2019 r. w Poznaniu – 1 srebrny medal.

Karolina Porębska                  800m

Pozostałe wyniki:

9 miejsce Jakub Olszyński     rzut dyskiem

10 miejsce Emilia Głowacka 800m

13 miejsce Jakub Olszyński   pchniecie kulą

 

Mistrzostwa Polski Seniorów 23-25.08.2019 r. w Lublinie

4 miejsce Julia Korzuch          400ppł

5 miejsce Michał Włodarczyk 110ppł

 

Międzywojewódzkie Mistrzostwa Makroregionu Śląskiego U16 8 września 2019 r. w Opolu – 12 medali (6 złotych, 4 srebrne, 2 brązowe)
1 miejsce Hajduk Seweryn                 100m
1 miejsce Banik Szymon                    rzut młotem

1 miejsce Skrzekowska Zuzanna        pchnięcie kulą

1 miejsce Wieczorek Jan                   skok w dal
1 miejsce Gnida Magdalena              rzut dyskiem
1 miejsce                                           sztafeta 4x100m K
2 miejsce Malina Rozalia                  2000m

2 miejsce Cichy Laura                        100m

2 miejsce Szczyrba Aleksandra          rzut dyskiem

2 miejsce Szczyrba Aleksandra          rzut oszczepem

3 miejsce Gorgoń Zuzanna                rzut dyskiem
3 miejsce                                           sztafeta 4x100m M


Mistrzostwa Polski U16 21-22.09.2019 r. w Tarnowie – 1 medal srebrny

2 miejsce Jan Wieczorek                   w dal

5 miejsce Aleksandra Szczyrba          rzut dyskiem

6 miejsce Aleksandra Szczyrba          rzut oszczepem
7 miejsce Magdalena Gnida              rzut dyskiem
7 miejsce Szymon Banik                    rzut młotem
13 miejsce Seweryn Hajduk               100m

14 miejsce Laura Cichy                      100m

20 miejsce Jan Wieczorek                 100m
23 miejsce Rozalia Malina                1000m

Finał Ligi Młodzików (Drużynowe Mistrzostwa Śląska U16) 31.09.2019 r. w Częstochowie – 2 miejsce drużynowo
1 CKS Budowlani Częstochowa          2137,0 pkt
2 MKS-MOS Płomień Sosnowiec     2107,0 pkt
3 TL Pogoń Ruda Śląska                     1899,0 pkt
4 MKS-MOSM Bytom                         1898,0 pkt
5 MOS CSiR Dąbrowa Górnicza         1884,0 pkt
6 SLiS JUST TEAM Bielsko-Biała        1866,0 pkt
7 MKS Czechowice-Dziedzice            1722,0 pkt
8 KS Sprint Bielsko-Biała                    1667,0 pkt
9 MKS-MOS Katowice                        1645,0 pkt
10 MKS-SMS Victoria Racibórz           1629,0 pkt
11 GKS Piast Gliwice                                     1613,0 pkt
12 AZS-AWF Katowice                       1252,0 pkt

 

W roku 2019 zawodnicy MKS- MOS Płomień Sosnowiec  zdobyli łącznie 8 medali Mistrzostw Polski (6 srebrnych, 2 brązowe) oraz 70 medali Mistrzostw Śląska i Mistrzostw Makroregionu Śląskiego (30 złotych, 23 srebrne i 17 brązowych). 4 zawodników naszego klubu w roku 2020 (na podstawie wyników z roku 2019) zostało powołanych do Kadry Polski – Milena Pyka, Karolina Porębska, Barbara Nowak, Julia Korzuch.

Milena Pyka w plebiscycie sportowym w Sosnowcu została wybrana „Sportową Nadzieją roku 2019”.

PIŁKA SIATKOWA

Do rozgrywek organizowanych przez Śląski Związek Piłki Siatkowej w Katowicach zgłoszono następujące drużyny:

– 2 drużyny młodziczek,

– kadetki,

– juniorki,

– młodzicy,

– „dwójki” dziewcząt

– „trójki” dziewcząt,

– „czwórki” dziewcząt,

– „dwójki” chłopców.

Oprócz rywalizacji na parkietach hal, wychowanki MOS rywalizowały w siatkówce plażowej       w kategoriach młodziczek, kadetek i juniorek.

Wyniki:

Zespół czwórek zajął 8 miejsce w województwie śląskim w zawodach Kinder+Sport 2019.

Zespół kadetek  kontynuuje rywalizację o miejsca 6-12.

Zespół juniorek  walczy o miejsca 6-12.

W siatkówce plażowej :

Juniorki :

Giec/Wróbel  8 miejsce w woj. śląskim.

Kobylańska/Ozorek  7  miejsce w woj. śląskim.

Kadetki:

Wyrwał/Górniak 5 miejsce w woj. śląskim.

W rozgrywkach szczebla centralnego bierze udział seniorska drużyna kobiet  II liga w sezonie 2019/2020 po rundzie zasadniczej jest  liderem grupy 4 z dużą perspektywą na awans do  I ligi.